4 łapy – oswoiłeś odpowiadasz

plakat programu 4 łapy oswoiłeś - odpowiadasz

“Pies poczciwszy od człowieka nim ukąsi pierwej szczek” To metaforyczne ostrzeżenie że zawsze warto być ostrożnym w kontakcie z psem. Słów tych użył  poeta komediopisarz Aleksandra hrabia Fredro  w XIX wieku.

Kiedyś miedzy innymi poprzez takie lotne sformułowania przekazywano sobie doświadczenie, osobiste spostrzeżenia  i refleksje. Przysłowia stanowiły mądrość naszych przodków a także w pewien sposób pokazywały nam zakres naszych praw i relacji z innymi Odnośników z psem w roli głównej jest wiele w naszych powiedzeniach”Daj psu spokój on ci da dwa”, “Jak ty z psem tak on z tobą

Obecnie mamy do czynienia z przepisami prawa, które jednoznacznie i precyzyjnie określają obowiązki właścicieli zwierząt domowych w tym; zachowanie zwykłych i nakazanych środków  ostrożności przy trzymaniu psa, ochrona zwierząt, właściwego traktowania i opieki , obowiązku sprzątania po swoim pupilu.

Znajomość tych przepisów ułatwia życie wszystkim mieszkańcom Częstochowy  w tym tych którzy psów nie mają ale żyją obok nich. Skoro zaczęliśmy od przysłowia to tak też zakończmy bo to warto pamiętać  nieznajomość prawa szkodzi. O tym i nie tylko mówimy w akcji  “4 łapy – oswoiłeś odpowiadasz”.

Posłuchaj o przepisach dotyczących trzymania psa.

Skip to content