Piknik Podmiotów Ekonomi Społecznej

W oczekiwaniu na tekst dotyczący wrażeń z pikniku zamieszczamy kilka fotografii naszej bytności w namiocie i na scenie w niedzielę 18.06.2023.

“W dniu 18.06.2023 miałyśmy przyjemność wziąść udział w pikniku Organizacji Samorządowych. Jest to cykliczna impreza plenerowa mająca na celu przedstawienie i przybliżenie działalności organizacji działających na rzecz ludzi w Częstochowie i okolicach. Otwarty charakter „Pikniku” oraz jego uniwersalna formuła przewidywała atrakcje dla starszych i młodszych co zachęciło do uczestnictwa w nim całe rodziny. Podchodziły do nas same dzieci jak i ich rodzice a nawet dziadkowie. Dzięki tak pięknej pogodzie jaka nam towarzyszyła w niedzielny dzień, chętnych było wielu. Dzieci podchodziły do nas aby dostać lub nawet samodzielnie wykonać zwierzaka balonowego. Oprócz tego dzieci chętnie tworzyły własnoręczne maski na twarz. Wzięłyśmy również udział w występie na scenie, gdzie dzieci uczyły się modelować żyrafę z balonu. Zabawy było  co nie miara. Następnie po instruktażu od jednej z nas dzieci próbowały wykonać te balony samodzielnie. Na koniec każde z nich zostało obdarowane nagrodą. Odwiedził Nas również częstochowski Prezydent Miasta,z którym można było zamienić kilka zdań, a to nie jest codzienne zdarzenie móc porozmawiać z Prezydentem. Uważamy, że to świetny pomysł organizacji i możliwości wzięcia udziału w takim pikniku. Tutaj nie ma miejsca na nudę. Jest wszędzie uśmiech i radość która jest nie do opisania. Bardzo się cieszymy, że mogłyśmy tam być.”

autor; Klaudia Korbiela (zwierzaki z balonów) i Dominika Jurczyńska (maski)

ps. Paniom Dominice i Klaudii składamy serdeczne podziękowania za autentyczny, bardzo dyzy wkład pracy, niesłabnące zaangażowanie w przygotowanie i organizację pracy w czasie pikniku, zarówno w naszym namiocie jak i na scenie. Dzięki Paniom na wielu buziach pojawił się uśmiech i zagościła radość tego dnia, a te uczucia są bezcenne. Jeszcze raz – Dziękujemy!

Skip to content