Matury 2024 zakończone

Już od dzisiaj wszyscy maturzyści tegoroczni mogą sprawdzić swoje wyniki. Na strona tajemniczego ZIU sprawdzisz wyniki matury 2024 (ZIU- zintegrowany interfejs użytkownika). Centralna Komisja Egzaminacyjna publikuje też dane ogólne zbiorcze dla całego kraju. Bardzo interesujące dane możesz zobaczyć tutaj.

Zobacz prezentacje przedstawiającą dane o maturach 2024 sporządzone przez CKE/

Aby zdać maturę, trzeba było uzyskać z przedmiotów obowiązkowych – poziom podstawowy – co najmniej 30 proc. punktów (w przypadku przedmiotów do wyboru na poziomie rozszerzonym, nie ma progu zaliczeniowego – wynik podawany jest w odp. skali). W tym roku maturzyści musieli zdawać, aż trzy przedmioty w formie pisemnej. Były to jerzyk polski, matematyka i język obcy do wyboru. Dodatkowo w ramach egzaminów ustnych; j. polski i język obcy, nowożytny, do wyboru.

Ci, którym nie udało się zdać matury w terminie głównym, mogą to jeszcze zmienić. Wystarczy naprawdę niewiele wysiłku by poprawić jeden przedmiot. Trzeba jednak znaleźć wewnętrzną motywacje do zmiany (teraz przydadzą się przyjaciele:). Tych zaś, którzy już zdali i myślą o studiach czekają, być może, najdłuższe wakacje w życiu!

My zostajemy w naszym pięknym kraju-raju ale dla tych, tęskniących do wow-wakacji przedstawiamy urokliwe klimaty egzotyki. Oglądając takie lub podobne obrazy, pamiętajmy jednak stare przysłowie; cudze chwalicie swego nie znacie. No ale w końcu to jedyne takie wakacje po maturze, teraz to będzie wszystko inaczej… .

Wszystkim polskim maturzystom dziękujemy za trud włożony w wielotygodniowe przygotowania do egzaminów, pamiętamy o waszym trudzie starań wszelkich i życzymy Wam dobrych wyborów oraz samych sukcesów na nowej, własnej, drodze życia.

Skip to content