#NieDopalajSię!

Czego brakuje dzieciom, że zaczynają ćpać -Jak wytłumaczyć, że dopalacze to dno życia i najgorszy z wyborów. Jak skończyć z dopalaniem ? Jak nigdy nie zacząć ?

#NieDopalajSię – to tytuł akcji edukacyjnej skierowanej do uczniów szkół średnich/ zawodowych w formie spotkań i bezpośredniej rozmowy o tematyce szkodliwości dopalaczy i innych używek.

Organizatorzy akcji :

Małgorzata Iżyńska – radna miejska (pomysłodawczyni akcji) Tomasz Gajewski – psychoprofilaktyk , psychoterapeuta dzieci i młodzieży Stowarzyszenie „ Skrawek Nieba” przy Straży Miejskiej Agnieszka K. – podinspektor Straży Miejskiej i ekspert instytucjonalny (przewodniczka psa służbowego Prima do wykrywania narkotyków)

Coraz częściej problem narkotyków pojawia się nie tylko na ulicach ale w samych  szkołach, klasach, grupach młodzieży wchodzących do szkoły. Coraz częściej po narkotyki i dopalacze sięgają młodzi ludzie przed którymi jest wiele możliwości rozwoju. Narkotyki jak wykazują badania i codzienne obserwacje, ten potencjał rozwojowy zmniejszają. Kradną wolność, spychają na margines życia w końcu niszczą zdrowie i zabijają. Czy wiemy …. ? Do czego prowadzi uzależnienie -Jak młodzież nieodwracalnie niszczy sobie życie nałogiem -Czego wynikiem jest m.in. depresja.

Czego brakuje dzieciom, że zaczynają ćpać -Jak wytłumaczyć, że dopalacze to dno życia i najgorszy z wyborów.

#NieDopalajSię!

Jak skończyć z dopalaniem ? Jak nigdy nie zacząć ? #NieDopalajSię!

Zobacz artykuł promujący akcje

Skip to content