Przekaż swój 1.5% dzieciom ze Skrawka Nieba

W 2004r, od kiedy można przekazywać 1%, na organizacje pozytku publicznego przekazano 10mln zł. W ubiegłym roku (2021r) przekazano już rekordowe 972mln zł. W tym roku (2022) będzie to o wiele więcej. Zmieniono bowiem 1% podatku należnego na 1,5%. W Częstochowie działa 87 OPP (Organizacja Pożytku Publicznego). Zachęcamy do przekazywania 1.5% na lokalne organizacje, które Państwo znają. Takie działanie powoduje, że Państwa 1.5% służyć będzie lokalnej społeczności a więc Wam samym.

W bieżącym roku zmieniono (ułatwiono) też sposób przekazania 1.5% podatku przez emerytów i rencistów. Emeryt lub rencista, który chce przekazać 1,5 proc. podatku na rzecz OPP, nie musi składać żadnego wniosku. Wystarczy, że taki wniosek wypełnił w PIT-37, PIT-36 albo PIT-OP w latach ubiegłych, a informacje w nim podane są aktualne. Wówczas, organ podatkowy przekaże kwotę w wysokości 1,5 proc. podatku należnego wykazanego w PIT-40A tej organizacji, którą emeryt lub rencista wybrał w poprzednich latach. Oczywiście można zmienić wskazaną organizację wypełniając PIT-37, PIT-36 lub PIT-OP, PIT-40A.

Lista wszystkich możliwych do wyboru OPP znajduje się TUTAJ.

Oczywiście zachęcamy Państwa do przekazania swojego 1.5% na naszą organizację.

przekaż 1.5% dla skrawka nieba

Nasz numer KRS; 0000 207 657

Wszystkim, którzy do tej pory wspierali lub zechcą wesprzeć w tym roku naszych podopiecznych, serdecznie dziękujemy!

Pamiętaj – Twój 1.5% może bardzo wiele – przekaż go mądrze.

Tu znajdziesz merytoryczne i konkretne informacje na temat każdej zarejestrowanej OPP w Polsce. Szczególnie polecamy lekturę sprawozdań merytorycznych obowiązkowo publikowanych przez wszystkie organizacje. Zobacz tutaj

Wpisując w odpowiednie pola nazwę miasta oraz typ organizacji np. stowarzyszenie lub fundacja otrzymamy listę wszystkich takich organizacji OPP z terenu miasta. Po wybraniu interesującej nas OPP można zobaczyć interesujące nas dane.

Pamiętaj – Twój 1.5% może bardzo wiele – przekaż go mądrze.

Skip to content