Skrawek Nieba

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Nowości

Śmierć z dopalacza

Email Drukuj PDF

Mimo, że ilość wprowadzanych na rynek tzw nowych substancji psychoaktywnych, zwanych dopalaczami maleje (na szczęście)  to są one nadal śmiertelnie groźne (dotychczas naliczono już ok. 700 dopalaczy z czego w Polsce zdelegalizowano  od 2008r. 170. W ub roku wprowadzono do użycia ok. 50 substancji tzw nowych dopalaczy. Jak twierdzą odpowiednie służby większość dopalaczy trafia do Europy z Chin). W ostatnich dwu tygodniach od 10.07.2018  - w Polsce po zażyciu dopalaczy zmarło 10 osób.

Więcej…
 

Basen na upały

Email Drukuj PDF

Częstochowa ma jeden otwarty basen oraz kąpielisko Bałtyk-Adriatyk. Nasi podopieczni mogą w tym sezonie korzystać z basenu MOSiR i jego innych atrakcji znajdujących się  przy ul. Dekabrystów. Działania takie były możliwe dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Sportowa Częstochowa, które wyjazdy na basen zorganizowało dla  podopiecznych świetlicy w ramach programu rekreacji ruchowej i aktywizacji sportowej pt. "Aktywnie i zdrowo" na Starym Mieście.

Więcej…
 

Kwartalnik Pedagogika Rodziny

Email Drukuj PDF

Ukazał się nowy numer kwartalnika Pedagogika Rodziny - nr 8 (1) 2018. Miło nam zwrócić uwagę na fakt, iż w numerze tym znajduje się artykuł p. Ireny Motow oraz p. Mirosława Mielczarka pt; Funkcjonowanie emocjonalne i społeczne wychowanków domów dziecka w aspekcie doznawanego sieroctwa społecznego. Oczywiście zachęcamy do lektury wszystkich artykułów kwartalnika.

 

Znowu wakacje

Email Drukuj PDF

Wczoraj rozpoczęło się lato astronomiczne a dziś następna atrakcja - wakacje. W tym roku wg. szacunków MEN wakacje w Polsce rozpocznie 5 mln uczniów oraz 691tyś nauczycieli. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku!

 

Piknik Organizacji Pozarządowych Czestochowa 2018

Email Drukuj PDF

Jak co roku miasto zorganizowało przestrzeń do prezentacji organizacji pozarządowych działających w Częstochowie. Na promenadzie im. Cz. Niemena swoją działalność prezentowała blisko setka organizacji pożytku publicznego. W naszej części dzieci mogły pozyskać, swój ręcznie malowany, portret za uśmiech.Chętnych nie brakowało.

Więcej…
 


Strona 7 z 89

Podaruj 1% dla naszych dzieci

Zegarek

Ulti Clocks content

Pogodynka

Logowanie


Wyszukiwarka

Multimedia

Statystyki

Ilość odwiedzin strony : 730180

Kto jest online

Jest 57 gości na stronie

Pomocna Dłoń