Skrawek Nieba

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Nowości

Juz 29 września 2021 ogłoszą koniec restrykcji

Email Drukuj PDF

Jak donoszą media to nie żart, mimo, że brzmi niewiarygodnie. Wiadomość oczywiście nie dotyczy Polski lecz bliskiej nam geograficznie Szwecji. Choć wirus nie odpuszcza a Europa czekając na jesień i zimę  planuje walkę w ramach czwartej lub piątej fali, to znana z odmiennego podejścia do kwestii lockdownu Szwecja zapowiada, że od 29.09.2021 cofa restrykcje epidemiczne.  Zobacz

Więcej…
 

Koniec wakacji i nowy rok szkolny

Email Drukuj PDF

Koniec wakacji minął w jesiennej aurze. Dzieci jednak na pogodę w wakacje 2021r nie powinny narzekać. Nie licząc końcówki wakacji od ostatniego dzwonka ubiegłego roku szkolnego, pogoda była iście letnia, czasem znów nawet upalna. Mimo to,  choć zabrzmieć to może dziwnie, spora część uczniów zatęskniła za szkolnymi ławami i atmosferą, której żadna nauka zdalna nie jest w stanie oddać.

Więcej…
 

Kolonie w Zakopanem rozpoczete

Email Drukuj PDF

Dzięki inicjatywie  Miasta Częstochowy w bieżącym roku około setka dzieci może skorzystać z wypoczynku poza miastem. Wśród kolonistów jest dwadzieścioro dzieci z naszego stowarzyszenia. Wydział Polityki Społecznej UM w Częstochowie, który realizuje zadanie pt "Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży." zadbał by pobyt dzieci w Zakopanem był na najwyższym poziomie. W planie koloni są m.in.; trzy wycieczki autokarowe, wycieczki turystyczne z przewodnikiem tatrzańskim, zajęcia taneczne, sportowe i profilaktyczne oraz szereg konkursów sportowych i rekreacyjnych pikników.

Więcej…
 

Polska w pierwszej dziesiątce

Email Drukuj PDF

Niestety "w rankingu utonięć" Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów europejskich. To bardzo nie dobra wiadomość. Co roku w Polsce tonie około 400 osób. Najczęstszymi powodami jest brawura połączona z małym doświadczeniem pływackim, lekceważenie zagrożeń na otwartych zbiornikach wodnych, alkohol (1/4 przypadków). To co można i trzeba robić to oczywiście profilaktyka zachowań niebezpiecznych nad wodą.  Tego nigdy nie za dużo.

Więcej…
 

Kolonie dla podopiecznych Skrawka Nieba

Email Drukuj PDF

W dniach 10-19.08.2021 dwadzieścioro dzieci z ramienia naszego Stowarzyszenia weźmie udział w koloniach organizowanych w Zakopanem.

Więcej…
 


Strona 1 z 115

Podaruj 1% dla naszych dzieci

Zegarek

Ulti Clocks content

Pogodynka

Logowanie


Wyszukiwarka

Multimedia

Statystyki

Ilość odwiedzin strony : 1376575

Kto jest online

Jest 5 gości na stronie

Pomocna Dłoń