Skrawek Nieba

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Nowości

20 przypadków koronawirusa w Polsce

Email Drukuj PDF

W dniu dzisiejszym 10.03.2020 zanotowano 20 przypadków chorych na koronawirusa (stan na godz. 14.00). W związku z tym w kraju następuje szereg zmian, głównie w zakresie podróżowania i przemieszczania się ludności, odwołano wszystkie większe imprezy masowe. W kolejce na decyzje czekają wielkopowierzchniowe sklepy, imprezy sportowe, zakłady pracy zatrudniające dużą liczbę pracowników, szkoły, uczelnie wyższe, urzędy administracji wszelkich szczebli, duże przychodnie lekarskie, kina, muzea itp miejsca dużych skupisk ludzi. Media wciąż przypominają o podstawowych środkach ostrożności - myciu rąk, zasłanianiu ust w czasie kichania i kaszlu, nie wychodzeniu osób chorych na zewnątrz oraz zasłanianiu ust maseczkami w przypadku osób chorych - w celu komunikowania innym swojego stanu.

Więcej…
 

MZ opublikowało film

Email Drukuj PDF

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

Zobacz

 

Mycie rąk ratuje zdrowie i nie tylko

Email Drukuj PDF

Prozaiczna czynność jaką jest mycie rąk urasta obecnie do rangi b. ważnej czynności. Czy umiemy myć ręce? Umiemy! Jednak większość z nas nie robi tego prawidłowo. Mycie rąk powinno trwać około jednej minuty, by mieć pewność, że wszystkie drobnoustroje zagrażające naszemu zdrowiu zostały usunięte. Dzięki mydłom i detergentom (aktywne czynniki środków czystości) mamy możliwość pozbycia się większości wirusów w naszym otoczeniu w tym i na naszych rekach.

Więcej…
 

W związku z zagrożeniem koronawirusem

Email Drukuj PDF

Mimo rozprzestrzeniania się nowego wirusa jak na razie nie dotarł on do Polski (27.02.2020). W związku z tym, że groźba pojawienia się osób zakażonych w naszej przestrzeni wciąż jest duża należy przypomnieć o podstawowych zasadach higieny, o których zawsze trzeba pamiętać.

ZOBACZ zalecenia opracowane na podstawie danych m.in WHO. Podajemy też numer tel. 800 190 590 - infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia.

Chroń swoje zdrowie  - zobacz jak prawidłowo myć ręce.

Więcej…
 

Święto Nauki Polskiej

Email Drukuj PDF

04 lutego br. PAD podpisał ustawę ustanawiającą dzień 19 lutego, świętem polskiej nauki. Dzień Nauki Polskiej, bo taką nosi nazwę nowe święto, ma przypominać osiągnięcia polskiej nauki i techniki, wynalazczości na przestrzeni historii Polski. Ta wiedza nie należy niestety do powszechnie znanych. A szkoda bo warto np. pamiętać, że możemy się szczycić nie tylko Mikołajem Kopernikiem i Marią Curie-Skłodowską.

Więcej…
 


Strona 5 z 105

Podaruj 1% dla naszych dzieci

Zegarek

Ulti Clocks content

Pogodynka

Logowanie


Wyszukiwarka

Multimedia

Statystyki

Ilość odwiedzin strony : 944199

Kto jest online

Jest 2 gości na stronie

Pomocna Dłoń