Skrawek Nieba

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Nowości

Otwarcie placówki

Email Drukuj PDF

Otwarcie placówki dla dzieci planujemy  w przyszłym tygodniu. Na razie trwają przygotowania do otwarcia świetlicy w zgodzie z reżimem sanitarnym, przygotowanym dla placówek wsparcia dziennego.   Przede wszystkim zmieniliśmy szlak komunikacyjny oddzielając go od innych. I tak od 08.06.2020r wejście/wyjście do świetlicy będzie schodami  przy bramie wjazdowej. Tu znajduje się punkt dezynfekcji rąk oraz punkt pomiaru temperatury. Zaraz obok miejsce wydzielone dla osób z objawami chorobowymi np. podwyższoną ciepłotą ciała, kaszlem, katarem etc. Jak na razie w dyspozycji są; sale 117, 120 i sala sportowa. Od 08.06.20 będzie też czynna siłownia. Sala 119 została wyłączona z pracy z dziećmi. Rodzice byli informowani o najważniejszych zmianach telefonicznie.

Więcej…
 

Kiedy otwarcie placówki

Email Drukuj PDF

W dniu dzisiejszym tj. 25.05.2020r Wojewoda Śląski wydał decyzje o przedłużeniu w naszym województwie kwarantanny dla m.in placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży do dnia 7.06.2020r. Decyzja jest związana z wyjątkowo trudną sytuacją epidemiczną na terenie Śląska. W piątek 22.05.2020r w Polsce zanotowano dzienną max. jak do tej pory, ilość zachorowań na koronowirusa - 497 przypadków. Przynajmniej połowa z tych przypadków dotyczyła woj. śląskiego.

 

Artykuł p. Mirosława Mielczarka

Email Drukuj PDF

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem umieszczonym w  czasopiśmie "Szkoła, Zawód, Praca" 2019r nr. 17 autorstwa p. Mirosława Mielczarka. Kliknij tutaj.

 

Odmrożenie gospodarki

Email Drukuj PDF

W dniu wczorajszym (13.05.20) MZ p. Szumowski wraz z Premierem RP oraz Ministrem p. Piątkowskim z MEN upublicznili zmiany w zakresie stosowania się obywateli RP do sytuacji pandemicznej. Od 18 maja uczniowie szkół policealnych mogą uczestniczyć w zajęciach. Podobnie do zajęć praktycznych będą mogli przystąpić uczniowie szkół zawodowych. Od 25 maja maja nastąpić dalsze zwolnienia w zakresie restrykcji oświatowo-szkolnych. Niestety szczegóły działań w tym zakresie są jeszcze mało znane i budzą wiele wątpliwości.

Więcej…
 

Wytyczne GIZ, MEN, MZ

Email Drukuj PDF

Odnośnie otwarcia przedszkoli i żłobków w czasie pandemii istnieje wiele sprzecznych opinii. Warto zatem odnieść się do do zaleceń naszych władz, które przedstawiają te wytyczne TUTAJ.

 


Strona 1 z 104

Podaruj 1% dla naszych dzieci

Zegarek

Ulti Clocks content

Pogodynka

Logowanie


Wyszukiwarka

Multimedia

Statystyki

Ilość odwiedzin strony : 934523

Kto jest online

Jest 8 gości na stronie

Pomocna Dłoń