Skrawek Nieba

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Nowości

Zajęcia ze szkołą tresury psów Dar-Mak

Email Drukuj PDF

Od końca lipca br. oraz w sierpniu 2020r. dzięki właścicielom szkoły tresury psów Dar-Mak nasi podopieczni mają możliwość brania udziału w zajęciach z udziałem wyszkolonych psów. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu (poniedziałek-czwartek) i są prowadzone w różnorodnych konfiguracjach twórczych. Elementem spajającym jest zaangażowanie w zajęciach czworonogów, których udział ma charakter dogoterapii.

Więcej…
 

Lista NSP znów się rozszerzyła

Email Drukuj PDF

GIS ostrzega przed nowym doplaczem- czyli narkotykiem. Jest wyjątkowo groźny dla zdrowia i życia. Ta nowa substancja jest z grupy opioidów (opiatów; np. morfina, heroina, metadon. To grupa substancji najbardziej rozpowszechnionych na świecie i najczęściej nadużywanych). Etazen - taką nosi nazwę - działa jak inne opiody, choć jest silniejszy od stosowanej terapeutycznie morfiny ok. 60 razy. Zobacz ostrzeżenie GIS.

Więcej…
 

Koniec roku szkolnego 2019/2020

Email Drukuj PDF

Był to chyba najdziwniejszy rok szkolny jaki pamiętają Polacy po wojnie. Jak twierdzą niektórzy skończył się de fakto już 12 marca 2020 tj. w dniu ogłoszenia zamknięcia placówek oświatowych w całej Polsce ze względów epidemicznych. Rok ten zapisał się też w historii polskiej edukacji a sensu stricte dydaktyce nauczania chociażby tym, że od końca marca polska szkoła przeszła w tryb tzw nauczania zdalnego, który to tryb ogłoszono uczniom i nauczycielom, choć nikt nie wiedział wówczas jak to ma wyglądać praktycznie. Trudność pogłębiał fakt, że nie było narzędzi do takiej pracy na taką skalę  (sytuacja dotycząca narzędzi i algorytmów nauczania zdalnego nadal nie jest sformalizowana).

Więcej…
 

Epidemia wciąż groźna

Email Drukuj PDF

W minioną sobotę tj 06.06.20r. w Polsce wykryto aż 576 zakażeń coronawirusem. To rekord od czasu wdrożenia testów. Niestety większość to górnicy z województwa śląskiego. W chwili obecnej ze względu na spłaszczenie tzw. krzywej zakażeń w Polsce bez osiągnięcia tzw. piku zaczynamy jako kraj spadać w rankingach  skuteczności walki z pandemią. Większość krajów Europy ma już tzw PIK za sobą a ilość zakażonych zaczyna tam systematycznie z dnia na dzień spadać. Większość też otworzyła swoje granice przynajmniej dla niektórych krajów. KE zapowiada, że wszystkie kraje Unii mają otworzyć swoje granice do końca czerwca.

Więcej…
 

Otwarcie placówki

Email Drukuj PDF

Otwarcie placówki dla dzieci planujemy  w przyszłym tygodniu. Na razie trwają przygotowania do otwarcia świetlicy w zgodzie z reżimem sanitarnym, przygotowanym dla placówek wsparcia dziennego.   Przede wszystkim zmieniliśmy szlak komunikacyjny oddzielając go od innych. I tak od 08.06.2020r wejście/wyjście do świetlicy będzie schodami  przy bramie wjazdowej. Tu znajduje się punkt dezynfekcji rąk oraz punkt pomiaru temperatury. Zaraz obok miejsce wydzielone dla osób z objawami chorobowymi np. podwyższoną ciepłotą ciała, kaszlem, katarem etc. Jak na razie w dyspozycji są; sale 117, 120 i sala sportowa. Od 08.06.20 będzie też czynna siłownia. Sala 119 została wyłączona z pracy z dziećmi. Rodzice byli informowani o najważniejszych zmianach telefonicznie.

Więcej…
 


Strona 1 z 105

Podaruj 1% dla naszych dzieci

Zegarek

Ulti Clocks content

Pogodynka

Logowanie


Wyszukiwarka

Multimedia

Statystyki

Ilość odwiedzin strony : 983024

Kto jest online

Jest 11 gości na stronie

Pomocna Dłoń