Skrawek Nieba

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Nowości

Co dalej

Email Drukuj PDF

Kiedy nastąpi koniec pandemii w szkolnictwie? Na to i inne pytania starają się odpowiedzieć nie tylko nauczyciele ale i medycy. Nie mamy zdolności protetycznych - nie potrafimy przewidywać zdarzeń przyszłych. To oczywiste. Mimo to  można już dzisiaj zakładać, iż sytuacja związana z pandemią wirusa - ad. 2020,  nie zakończy się szybko i bezobjawowo?

Więcej…
 

ZOSTAŃ W DOMU

Email Drukuj PDF

 

Wydłużono zamknięcie placówek oświatowych

Email Drukuj PDF

Tak jak można było przewidywać MEN wydłużył okres zamknięcia wszystkich typów  szkół, przedszkoli, żłobków oraz uczelni wyższych i innych "placówek oświatowych" w Polsce. Wg ekspertów przewiduję się tu również, jak mówią sami zainteresowani - maraton pracy zdalnej.To jedna z najbardziej odczuwalnych zmian związanych z walką z koronawirusem. Dodatkowo łatwo wykonalna. Placówki oświatowe zamknięte będą do Świąt Wielkiej Nocy 2020 czyli do 14.04.2020. - taką informację, późnym wieczorem, w piątek 20 marca 2020r. podał p. Minister Oświaty Dariusz Piontkowski. Szkoły, czyli nauczyciele i uczniowie/rodzice,  wg MEN od 25 marca mają, rozpocząć obowiązkową pracę w sposób zdalny.

Więcej…
 

Konferencja MEN

Email Drukuj PDF

Na dzisiejszej (13.03.2020) konferencji z Ministrem MEN p. Dariuszem Piontkowskim, dziennikarz zadał pytanie co z nauczycielami placówek opiekuńczo-wychowawczych w związku z zawieszeniem funkcjonowania szkół. Minister odpowiedział, że dyrektorzy tych placówek mają sami decydować o funkcjonowaniu tych placówek. Błędnie sprecyzowane pytanie spowodowało nieprecyzyjną odpowiedź.

Więcej…
 

MEN apeluje do dzieci by te chciały zostać w domu i uczyły się

Email Drukuj PDF

MEN udostępnia propozycje dla nauczycieli dotyczące narzędzi i inicjatyw do pracy zdalnej. Wciąż apeluje do rodziców dzieci (przede wszystkim) i samych dzieci o wykorzystanie dwutygodniowej przerwy w szkołach na naukę i rozwijanie swoich zainteresowań, powtarzanie materiału już zrealizowanego oraz przygotowanie się do egzaminów. Te bowiem zaplanowane są na koniec kwietnia oraz w maju i odbędą się wg MEN zgodnie z planem. Komunikat jest jasny; przerwa w szkole to dodatkowy czas na naukę a nie dodatkowe ferie. MEN apeluje również do nauczycieli by nie traktowali zamkniętych szkół jako dodatkowego czasu wolnego od pracy a podejmowali próby prowadzenia zajęć ze swoimi uczniami poprzez platformy medialne, on-line.  Jak informował Minister Edukacji p. Dariusz Piontkowski w dniu 13.03.2020r. MEN prześle informacje do szkół o materiałach dydaktycznych i formach technicznych do wykorzystania przez nauczycieli do nauki z dziećmi w sposób zdalny (tu portal e-podreczniki.pl, poczta elektroniczna, dziennik elektroniczny inne portale do video konferencji umieszczane na stronie gov.pl). Jak pokazują badania 80% nastolatków korzystając z internetu korzysta głównie ze smartfonów.


Więcej…
 


Strona 1 z 102

Podaruj 1% dla naszych dzieci

Zegarek

Ulti Clocks content

Pogodynka

Logowanie


Wyszukiwarka

Multimedia

Statystyki

Ilość odwiedzin strony : 913372

Kto jest online

Jest 8 gości na stronie

Pomocna Dłoń