Skrawek Nieba

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Nowości

Rekord za rekordem

Email Drukuj PDF

Żółta strefa w całym kraju! Stosuj zasady sanitarne, zwolnij tępo rozprzestrzeniania się wirusa! Rząd ogłasza nowe zasady funkcjonowania.

Dzisiaj padł kolejny rekord zakażeń COVID-19; 4280 nowych zakażeń w ciągu ostatniej doby (76 osób zmarło w tym tylko z powodu COVID-19  osiem osób). To lawinowy przyrost, nie rzędu dziesiątek osób ale tysiąca trzystu. Przypominamy zatem o obowiązkowym zachowaniu środków  ostrożności w kontaktach społecznych. Uprasza się także o nie przychodzenie na świetlice dzieci z objawami mogącymi świadczyć o infekcj (temperatura powyżej 38 stopni, kaszel, duszności, utrata węchu lub smaku.

Więcej…
 

Mój przyjaciel REX

Email Drukuj PDF

To tytuł zajęć profilaktycznych realizowanych od wielu lat w naszej placówce. Tematyka zajęć obejmuje opis "języka psa", jego obserwowanych instynktów oraz opis szczególnie niebezpiecznych zachowań, które mogą być wyzwalaczem agresji u czworonoga. Na koniec uczestnicy ćwiczą prawidłowe postawy w przypadku agresji psa. Zajęcia w miarę możliwości są wspierane przez przewodnika psa służbowego PRIMA ze Straży Miejskiej w Częstochowie.

Więcej…
 

Kolejny akt agresji w szkole

Email Drukuj PDF

W dniu wczorajszym  (29.09.20) w jednym z liceów w Zielonej Górze doszło do zranienia trzech uczennic. Jedna z dziewcząt tejże szkoły (druga klasa LO) w trakcie rozmowy z pedagogiem/wychowawcą wbiegła do klasy i raniła nożem trzy swoje koleżanki. Prasa przypuszcza, że powodem ataku był zawód miłosny a same ofiary były przypadkowe. Co najdziwniejsze jak donoszą media uczennica z Zielonej Góry była tzw."dobrą uczennicą" i cyt; "nic nie wskazywało na to, że może się w ten sposób zachować", choć jak donoszą te same media, groźby uczennica zamieszczała wcześniej na portalach społecznościowych.

Więcej…
 

Artykuł o projekcie "Powrót z ulicy"

Email Drukuj PDF

W grudniu 2018r. nasze stowarzyszenie realizowało projekt pt; "Powrót z ulicy."  Projekt doczekał się artykułu naukowego p. Mirosława Mielczarka opublikowanego w czasopiśmie naukowym "Rozprawy Społeczne" znajdującym się na liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z przypisaną liczba 20 pkt.

Zobacz artykuł

Czasopismo "Rozprawy Społeczne" tom 14, nr 2 strony 72 do 85

 

Sport w resocjalizacji

Email Drukuj PDF

Z wielką przyjemnością, za zgodą autora, udostępniamy Państwu, dwa przesłane nam, bardzo ciekawe artykuły p. Mirosława Mielczarka pt; "Sport jako metoda instytucjonalnej resocjalizacji niedostosowanych społecznie dziewcząt" oraz Kompetencje interpersonalne młodzieży niedostosowanej społecznie. Perspektywa społeczno-zawodowa. Autora serdecznie pozdrawiamy i życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej.

Zobacz artykuł - Sport jako metoda instytucjonalnej resocjalizacji niedostosowanych społecznie dziewcząt

Zobacz artykuł - Kompetencje interpersonalne młodzieży niedostosowanej społecznie. Perspektywa społeczno-zawodowa

Zobacz także

 


Strona 1 z 106

Podaruj 1% dla naszych dzieci

Zegarek

Ulti Clocks content

Pogodynka

Logowanie


Wyszukiwarka

Multimedia

Statystyki

Ilość odwiedzin strony : 1032834

Kto jest online

Jest 20 gości na stronie

Pomocna Dłoń