Skrawek Nieba

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Nowości

Raport o stanie demografii

Email Drukuj PDF

Ministerstwo Rodziny zamierza opublikować do końca br. raport o stanie demografii w Polsce (raport ma określić stan do końca stulecia). Jak poinformowano już za 80 lat populacja Polaków zamieszkujących terytorium Polski ma wynosić od 16 do maksymalnie 20 milionów. Spada wciąż dzietność oraz zwiększa się co roku liczba zgonów. Sytuacja zapaści demograficznej jaka jest udziałem Polski jak widać nie została rozwiązana przez program 500+.

 

Dobre wiadomości ws otwarcia szkół

Email Drukuj PDF

Polska  obok Czech to jedyne państwa, które zamknęły szkoły w związku z pandemią. W całej Europie pomimo ostrych i zdecydowanych działań szkoły funkcjonowały i funkcjonują. Dlatego za dobrą należy uznać zapowiedź Ministra Oświaty, który powiedział, że po 29 listopada jest możliwy "stopniowy" powrót do szkoły w wersji tradycyjnej, stacjonarnej.

 

Praca zdalana

Email Drukuj PDF

Informujemy, że od dnia 09.11.2020 do odwołania świetlica będzie pracować w ograniczonym zakresie   w sposób zdalny (tel. 34 368 31 90 wew. 217 e-mail; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ). Mimo ograniczeń nam narzuconych oferujemy; codzienne wsparcie w środki spożywcze otrzymywane z Banku Żywności a także inne, zakupione przez nasze Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Skrawek Nieba w Częstochowie (artykuły można będzie odbierać w godz. 14.00 do 17.00 w siedzibie świetlicy). W godz. 10.00 do 18.00 służymy wsparciem telefoniczno-mailowym w zakresie dydaktyki uczenia się, pomocy w odrabianiu lekcji, drukowania zagadnień szkolnych lub rozmowy  pedagogiem i psychoterapeutą dziecięcym.  Z racji charakteru naszej pracy podopiecznym będziemy przesyłać opracowane materiały dotyczące zagadnień profilaktyki uzależnień oraz współczesnych zagrożeń. Informujemy również (gdyby syt. w/w się przedłużyła na grudzień 2020), że świetlica będzie organizować paczki świąteczne dla podopiecznych.

Więcej…
 

OdOddziaływanie środowiska społecznego na proces wychowawnia

Email Drukuj PDF

Zachęcamy do zaznajomienia się z kolejnym ciekawym artykułem współautorstwa naszego  wolontariusza p. Mirosława Mielczarka -  doktoranta Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, aktywnie współpracującego z naszym Stowarzyszeniem od wielu lat (autorzy art. pt Oddziaływanie  środowiska społecznego  na proces wychowania; p .Daniela Kukla i p. Mirosława Mielczarek. Obu autorom gratulujemy publikacji oraz życzymy wszelkiej pomyślności w dalszych pracach badawczych). Zobacz artykuł (wersja polskojęzyczna)

Więcej…
 

Moralne funkcjonowanie wychowanków

Email Drukuj PDF

Bardzo ciekawy artykuł p. Mirosława Mielczarka doktoranta Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu zamieścił Lubelski Rocznik Pedagogiczny  T. XXXIX, z. 3 - 2020. Tematyka moralności rzadko ukazuje się w literaturze w odniesieniu praktycznym dlatego zachęcamy do lektury tego niezwykle ważnego problemu.

Zobacz artykuł

 


Strona 1 z 107

Podaruj 1% dla naszych dzieci

Zegarek

Ulti Clocks content

Pogodynka

Logowanie


Wyszukiwarka

Multimedia

Statystyki

Ilość odwiedzin strony : 1084588

Kto jest online

Jest 6 gości na stronie

Pomocna Dłoń