Skrawek Nieba

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Nowości

Moralne funkcjonowanie wychowanków

Email Drukuj PDF

Bardzo ciekawy artykuł p. Mirosława Mielczarka doktoranta Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu zamieścił Lubelski Rocznik Pedagogiczny  T. XXXIX, z. 3 - 2020. Tematyka moralności rzadko ukazuje się w literaturze w odniesieniu praktycznym dlatego zachęcamy do lektury tego niezwykle ważnego problemu.

Zobacz artykuł

 

Rekord za rekordem

Email Drukuj PDF

Żółta strefa w całym kraju! Stosuj zasady sanitarne, zwolnij tępo rozprzestrzeniania się wirusa! Rząd ogłasza nowe zasady funkcjonowania.

Dzisiaj padł kolejny rekord zakażeń COVID-19; 4280 nowych zakażeń w ciągu ostatniej doby (76 osób zmarło w tym tylko z powodu COVID-19  osiem osób). To lawinowy przyrost, nie rzędu dziesiątek osób ale tysiąca trzystu. Przypominamy zatem o obowiązkowym zachowaniu środków  ostrożności w kontaktach społecznych. Uprasza się także o nie przychodzenie na świetlice dzieci z objawami mogącymi świadczyć o infekcj (temperatura powyżej 38 stopni, kaszel, duszności, utrata węchu lub smaku.

Więcej…
 

Mój przyjaciel REX

Email Drukuj PDF

To tytuł zajęć profilaktycznych realizowanych od wielu lat w naszej placówce. Tematyka zajęć obejmuje opis "języka psa", jego obserwowanych instynktów oraz opis szczególnie niebezpiecznych zachowań, które mogą być wyzwalaczem agresji u czworonoga. Na koniec uczestnicy ćwiczą prawidłowe postawy w przypadku agresji psa. Zajęcia w miarę możliwości są wspierane przez przewodnika psa służbowego PRIMA ze Straży Miejskiej w Częstochowie.

Więcej…
 

Kolejny akt agresji w szkole

Email Drukuj PDF

W dniu wczorajszym  (29.09.20) w jednym z liceów w Zielonej Górze doszło do zranienia trzech uczennic. Jedna z dziewcząt tejże szkoły (druga klasa LO) w trakcie rozmowy z pedagogiem/wychowawcą wbiegła do klasy i raniła nożem trzy swoje koleżanki. Prasa przypuszcza, że powodem ataku był zawód miłosny a same ofiary były przypadkowe. Co najdziwniejsze jak donoszą media uczennica z Zielonej Góry była tzw."dobrą uczennicą" i cyt; "nic nie wskazywało na to, że może się w ten sposób zachować", choć jak donoszą te same media, groźby uczennica zamieszczała wcześniej na portalach społecznościowych.

Więcej…
 

Artykuł o projekcie "Powrót z ulicy"

Email Drukuj PDF

W grudniu 2018r. nasze stowarzyszenie realizowało projekt pt; "Powrót z ulicy."  Projekt doczekał się artykułu naukowego p. Mirosława Mielczarka opublikowanego w czasopiśmie naukowym "Rozprawy Społeczne" znajdującym się na liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z przypisaną liczba 20 pkt.

Zobacz artykuł

Czasopismo "Rozprawy Społeczne" tom 14, nr 2 strony 72 do 85

 


Strona 1 z 106

Podaruj 1% dla naszych dzieci

Zegarek

Ulti Clocks content

Pogodynka

Logowanie


Wyszukiwarka

Multimedia

Statystyki

Ilość odwiedzin strony : 1034755

Kto jest online

Jest 25 gości na stronie

Pomocna Dłoń