Skrawek Nieba

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Epidemia wciąż groźna

Email Drukuj PDF

W minioną sobotę tj 06.06.20r. w Polsce wykryto aż 576 zakażeń coronawirusem. To rekord od czasu wdrożenia testów. Niestety większość to górnicy z województwa śląskiego. W chwili obecnej ze względu na spłaszczenie tzw. krzywej zakażeń w Polsce bez osiągnięcia tzw. piku zaczynamy jako kraj spadać w rankingach  skuteczności walki z pandemią. Większość krajów Europy ma już tzw PIK za sobą a ilość zakażonych zaczyna tam systematycznie z dnia na dzień spadać. Większość też otworzyła swoje granice przynajmniej dla niektórych krajów. KE zapowiada, że wszystkie kraje Unii mają otworzyć swoje granice do końca czerwca.

W poniedziałek 08.06.20r. mamy 599 przypadków zakażenia-nowy, smutny rekord. Większość przechodzi zakażenie bezobjawowo- całe szczęście. Mniej zakażeń dziennych mają obecnie Niemcy, Hiszpania, Włosi, Francja. Czyżby w działaniach antyepidemicznych popełniono błąd? Może zbyt wcześnie lub zbyt późno podjęto określone działania. Tego na razie nie wiadomo.

ZOBACZ

12.06.2020 - Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) podało, ze wszystkie kraje są już po szczycie zachorowań z wyjątkiem Szwecji i Polski. Analiza objęła okres od 31.12.2019r do 09.06.2020r. Zapadalność na Covid-19 jest w tej chwili w Szwecji i Polsce najwyższa od okresu rozpoczęcia pandemii. Porównywanie Polski ze Szwecja, która nie wprowadziła właściwie żadnych ograniczeń pokazuje, że działania u nas, aby użyć eufemizmu, nie w pełni rozwiązały problem, były niewystarczające lub przedwczesne.

W lipcu 2020r. został opublikowany artykuł traktujący o epidemii. Zobacz


 

Podaruj 1% dla naszych dzieci

Zegarek

Ulti Clocks content

Pogodynka

Logowanie


Wyszukiwarka

Multimedia

Statystyki

Ilość odwiedzin strony : 980147

Kto jest online

Jest 7 gości na stronie

Pomocna Dłoń