Skrawek Nieba

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otwarcie placówki

Email Drukuj PDF

Otwarcie placówki dla dzieci planujemy  w przyszłym tygodniu. Na razie trwają przygotowania do otwarcia świetlicy w zgodzie z reżimem sanitarnym, przygotowanym dla placówek wsparcia dziennego.   Przede wszystkim zmieniliśmy szlak komunikacyjny oddzielając go od innych. I tak od 08.06.2020r wejście/wyjście do świetlicy będzie schodami  przy bramie wjazdowej. Tu znajduje się punkt dezynfekcji rąk oraz punkt pomiaru temperatury. Zaraz obok miejsce wydzielone dla osób z objawami chorobowymi np. podwyższoną ciepłotą ciała, kaszlem, katarem etc. Jak na razie w dyspozycji są; sale 117, 120 i sala sportowa. Od 08.06.20 będzie też czynna siłownia. Sala 119 została wyłączona z pracy z dziećmi. Rodzice byli informowani o najważniejszych zmianach telefonicznie.

Świetlice zamknięto od połowy marca 2020r do 26.05.2020 tj jak polskie szkoły. Niestety sytuacja w województwie śląskim wydłużyła  w nim okres kwarantanny o dalsze dwa tygodnie. Stąd pandemia wykluczyła nas z działalności na blisko 3 miesiące. To i tak lepiej niż szkoły podstawowe zamknięte do nowego roku szkolnego ad 2020/2021 (nie licząc egzaminów, które MEN musi przeprowadzić,  oraz dobrowolnej dla uczniów/rodziców pracy opiekuńczej skierowanej dla klas 1-3 SP i tzw konsultacji dla uczniów). Już 1 czerwca Rzecznik Praw Dziecka, Minister Piontkowski apelowali do nauczycieli by ze względu na sytuację pandemii i związanego z tym stresu wystawiać dzieciom lepsze oceny o ocenę wyżej. Tak więc można powiedzieć, że dla tych mniej ambitnych wakacje rozpoczęły się już 1 czerwca. O ile wszyscy nauczyciele zastosują się do apelu.

Niestety obok tych dobrych wiadomości są też te niezbyt dobre.  Przymus szkolny zamieniony na przymus zdalnego nauczania tak samo jak ten pierwszy bywa nie realizowany przez dzieci. Niektórzy twierdzą, że jest  to nawet większy problem niż bywało wcześniej, szczególnie jeśli się tu doda  efektywność zdalnego nauczania. Tę na razie trudno zweryfikować Tu ostrożności w ocenach  nigdy za wiele. Minister jest jednak dobrej myśli. Za kilka miesięcy może przyjść (niektórzy twierdzą, że na pewno przyjdzie) kolejne zamknięcie szkół wskutek jesienno/zimowej infekcji coronawirusem. Czy zatem "opłaca się" otwierać szkoły na 2-3 miesiące (Media  donosiły niedawno, że w czerwcu szkoły nie będą otwarte dla grup uczniów, bo jak zauważono, są egzaminy ósmoklasisty oraz Boże Ciało, więc "się nie opłaca"). Gdyby taki scenariusz wszedł w życie czy możliwe będzie długoterminowe przejście w stan nauczania zdalnego w polskiej oświacie np. od listopada 2020r. do kwietnia/maja 2021r?  Byłaby to naprawdę trudna ale i historyczna decyzja pana Ministra Piontkowskiego, którą zapowiedział On już na jednej z konferencji, dodając, ze w opinii MEN nauczanie zdalne jest cyt. "całkiem dobrze zorganizowane".

Zobacz też inne efekty zdalnego nauczania o których się pisze w mediach

 

Podaruj 1% dla naszych dzieci

Zegarek

Ulti Clocks content

Pogodynka

Logowanie


Wyszukiwarka

Multimedia

Statystyki

Ilość odwiedzin strony : 980130

Kto jest online

Jest 11 gości na stronie

Pomocna Dłoń