Skrawek Nieba

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nowe możliwości

Email Drukuj PDF

Współczesna młodzież jak i nasze życie w coraz większym stopniu staje się uzależnione od technologii komputerowej, sieci internetowej jak i wiadomości uzyskiwanych tą drogą. Dostęp do sieci internetowej jest uznawany za współczesny wymóg nie tylko w wymiarze pragmatycznym, dydaktycznym ale i społecznym.

Na przykład dostęp do technologii komputerowej jest brany pod uwagę przy ocenie biedy wśród ludzi na równi z posiadaniem własnego pokoju, łazienki z ciepłą wodą, możliwości wyjazdu rekreacyjnego poza miejsce zamieszkania itp (badania EUROSTATU).

.

W porównaniu z komputerami jakie posiadamy od 15 lat – a które pracują na systemie Win. XP - te  oparte są o oprogramowanie systemowe WINDOWS 10, które umożliwia prace na wielu nowych programach np. niezbędnych wyszukiwarkach internetowych, czy  oprogramowaniu okołosystemowym (System Windows XP nie jest wspierany przez producenta oraz nie spełnia wymogów dla wielu nowych programów, które nie współpracują z WINDOWS XP, chociażby ze względu na bezpieczeństwo czy jego możliwości). Dzięki wsparciu z budżetu Częstochowy świetlica ma do dyspozycji 5 takich komputerów (komputery są polisingowe z roczną gwarancją). Taki zakup był konsultowany  z podopiecznymi, którzy wskazali potrzebę modernizacji sprzętu komputerowego jako jedna z pierwszych.

 

Podaruj 1% dla naszych dzieci

Zegarek

Ulti Clocks content

Pogodynka

Logowanie


Wyszukiwarka

Multimedia

Statystyki

Ilość odwiedzin strony : 983010

Kto jest online

Jest 5 gości na stronie

Pomocna Dłoń