Skrawek Nieba

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Znowu wakacje

Email Drukuj PDF

Dzieciom i młodzieży szkolnej wakacje nigdy się nie znudzą bo to czas na który się czeka cały rok. Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji ad 2019.

Jak przewidują władze około połowy młodzieży nie skorzysta z wyjazdu wakacyjnego ze swoich miejscowości. M.in dlatego wskazane jest prowadzenie akcji informacyjnych i edukacyjnych w kilku tematach, które co roku stanowią istotny element zagrożenia bezpieczeństwa młodzieży. Bezpieczeństwo na drodze, w podróży, zasady bezpieczeństwa p-pożarowego czy zachowania w przypadku klęsk żywiołowych obok podstaw udzielania pierwszej pomocy winny być stałym elementem takich akcji.

Nie mniej ważne są pogadanki nt. uzależnień od substancji psychoaktywnych, szkodliwości narkotyków, alkoholu, nikotyny czy tzw. dopalaczy.

MSWiA przypomina również o zagrożeniu związanym z handlem ludźmi. Zdarzenia takie mają swoją zwiększoną intensywność właśnie w okresie wakacyjnych wyjazdów, często zagranicznych. Tutaj znajdziesz informacje o handlu dziećmi.

Do akcji jak co roku włączają się różne instytucje dbające o bezpieczeństwo dzieci. I tak Urząd Wojewódzki w Katowicach prowadzi akcję "Bezpieczne wakacje 2019", gdzie funkcjonuje całodobowa, telefoniczna linia interwencyjna oraz skąd można pobrać materiały informacyjno-edukacyjne na temat; bezpieczeństwa nad wodą czy narkotyków i dopalaczy. Zachęcamy do wejścia na tę stronę - link w odnośniku powyżej.

Niestety wakacje to oprócz przyjemności także zagrożenia o których przypominania nigdy nie jest za dużo. Tak więc Rodzicu dbając o wypoczynek swojego dziecka pamiętaj o jego bezpieczeństwie, przypominaj, informuj, uczulaj! Ufaj ale kontroluj.

 

Podaruj 1% dla naszych dzieci

Zegarek

Ulti Clocks content

Pogodynka

Logowanie


Wyszukiwarka

Multimedia

Statystyki

Ilość odwiedzin strony : 982259

Kto jest online

Jest 9 gości na stronie

Pomocna Dłoń