Skrawek Nieba

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

500+ w wersji ALL

Email Drukuj PDF

Program 500+ na drugie i kolejne dziecko w rodzinie od 1 lipca 2019r. będzie rozszerzony na każde dziecko. Działanie to będzie kosztować rocznie wraz z wcześniejszymi zobowiązaniami 41 mld zł (do tej pory program 500+ kosztował rocznie 24 mld zł z czego ok. 20 mld zł trafiało do polskich rodzin). Rząd zwiększy więc o 71% pomoc na jaka mogą liczyć polskie rodziny. To olbrzymie wsparcie powinno przełożyć się na dobrobyt dziesiątek tysięcy rodzin.

 

Wprowadzenie 500+ przez Rząd p. B. Szydło w kwietniu 2016r. zlikwidowało nędzę, która była udziałem, jak szacował wówczas GUS, ok. 800 tys dzieci. Efekty programu są już dobrze widoczne, bo deficyty i braki w podstawowym wyposażeniu wielu gospodarstw domowych (meble, sprzęt AGD, RTV, telefon dla każdego dziecka, dostęp do internetu, zajęcia dodatkowe), których dochód na członka rodziny nie przekraczał kilkuset złotych miesięcznie, został w przeciągu pierwszych dwu lat jego istnienia zredukowany. Używając porównania, można powiedzieć że polska rodzina wielodzietna stanęła na nogi. Obecnie każde 500+ podnosi standard  a nie tylko go wyrównuje.

500+ na każde dziecko od 1 lipca da rodzinom dodatkowe 6 tys zł rocznie. To niebagatelna suma w budżecie polskiej rodziny. Jeśli dodać do tego wyprawkę szkolną we wrześniu, darmowe podręczniki, szkolne obiady i wreszcie wzrost minimalnej płacy to wsparcie państwa okazuje się nie tylko realnym ale i bardzo znaczącym. Gdyby posłużyć się neologizmami używanymi przez dzieci, polska rodzina wielodzietna , od lipca 2019r. "wskoczy na nowy - wyższy level".

 

Podaruj 1% dla naszych dzieci

Zegarek

Ulti Clocks content

Pogodynka

Logowanie


Wyszukiwarka

Multimedia

Statystyki

Ilość odwiedzin strony : 756776

Kto jest online

Jest 2 gości na stronie

Pomocna Dłoń