Skrawek Nieba

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Wizyty w szkołach

Email Drukuj PDF

Projekt pn. "Powrót z ulicy"1 rozwija się zgodnie z złożeniami. W chwili pisania artykułu streetworkerzy odwiedzili m.in dwie placówki szkolne na ul. Żabiej i ul.Ogrodowej. Działa już telefon akcji - 881 716 273 (numer będzie aktywny przez sto dni tj. też po zakończeniu akcji), e-mail; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Facebook i tworzy się fanpage. Można już przesyłać fotografie na podany adres e-mail lub adres; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. na konkurs fotograficzny pt. "Moja ulica/podwórko" i "Ulubione miejsce w dzielnicy/mieście".

Doświadczenia, obserwacje oraz wnioski z pracy streetworkerów będą opisane  w artykule zatytułowanym roboczo "Chocholi taniec" (artykuł nie był zaplanowanym punktem projektu). Jego treść będzie obejmować spojrzenie na problem wagarów z punktu widzenia pedagogiczno-spocjologicznego oraz artystycznego, tu rozumianego jako spojrzenie na anturaż współczesnego konsumpcjonizmu oraz  skutki widoczne w zachowaniu młodych ludzi w zakresie podejmowanych wyborów.

1Projekt obejmuje;

 • wczesne działania resocjalizacyjne na ulicy i podwórku wobec młodzieży szkolnej wagarującej, wałęsającej się, przebywającej poza szkołą i domem, zagrożonej odurzaniem  się alkoholem, nikotyną lub innymi substancjami psychoaktywnymi
 • współpracę ze szkołami w zakresie wymiany informacji  i doświadczeń
 • zachęcanie i motywowanie podopiecznych do uczestnictwa w zajęciach szkolnych oraz pozaszkolnych,  w tym udziału w zajęciach świetlicowych, terapeutycznych i profilaktycznych dotyczących zachowań ryzykownych i niebezpiecznych (przy udziale Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Skrawek Nieba” w Częstochowie)
 • wskazywanie podopiecznym racjonalnych sposobów spędzania wolnego czasu bez używek w zgodzie  z obowiązującym porządkiem prawnym.
 • organizacja konkursów sportowo-rekreacyjnych na podwórkach w rejonie Starego Miasta oraz  na boisku ul. Krakowska 80
 • organizacja konkursu fotograficznego pt; „Moja ulica/podwórko”, „Ulubione miejsce   w dzielnicy/mieście”
 • wskazywanie ośrodków i instytucji pomocowych ukierunkowanych na prace z młodzieżą i dziećmi na terenie dzielnicy Stare Miasto lub miasta Częstochowy
 • utrzymanie aktywnego numeru telefonu; 881 716 273 po zakończeniu programu „Powrót z ulicy” na zasadzie poradnictwa i wsparcia emocjonalnego dla uczestników programu w przeciągu czasokresu działania karty telefonicznej.

Projekt jest realizowany m.in. w oparciu o pracę  streetworkerów na portalach społecznościowych takich jak np. facebook.

Zadanie jest realizowane ze środków Gminy Miasta Częstochowy w ramach umowy CRU/255/2016 pod nazwą "Wsparcie rodziny poprzez objęcie dziecka opieką i wychowaniem w placówce wsparcia dziennego"

 

Ogłoszenia

Poszukujemy pedagoga/wychowawcę na max. 3/4 etatu (6h/dziennie praca od 13.00-19.00). Zainteresowanych proszę o kontakt tel. 34 368 31 92 lub 34 367 13 44

Podaruj 1% dla naszych dzieci

Zegarek

Ulti Clocks content

Pogodynka

Logowanie


Wyszukiwarka

Multimedia

Statystyki

Ilość odwiedzin strony : 745124

Kto jest online

Jest 10 gości na stronie

Pomocna Dłoń