Skrawek Nieba

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Grzechot-ni-ki w polu kukurydzy

Email Drukuj PDF

Tematem dzisiejszych zajęć była kukurydza i grzechotniki. Kukurydza to jedna z najważniejszych upraw Ameryki, skąd - podobnie jak ziemniak, fasola, pomidor - powędrowała w świat. Według mitologii Majów pierwsi ludzie zostali ulepieni przez bogów z ciasta kukurydzianego. My znamy ją głównie jako pop-corn i płatki czy chrupki kukurydziane.

Drugim bohaterem zajęć był grzechotnik - jeden z najniebezpieczniejszych węży Ameryki Północnej. Grzechotka na końcu ogona to narząd ostrzegawczy. Węże przed pierwszą wylinką jej nie mają, u dorosłych składa się z ok. 10 pustych komór, które szeleszczą trąc o siebie. Po każdej nowej wylince przybywa jedna komora grzechotki. Czasami cała grzechotka może się oderwać i zaczyna rosnąć od nowa. Dużą grzechotkę słychać z kilkudziesięciu metrów. Przy grzechotce występują czarno białe paski. Za tydzień nadal będziemy poznawać świat fauny i flory Ameryki.

autor tekstu i realizator  zajęć- Klaudia Starczewska

ps. zajęcia mają na celu łączyć polisensoryczne doznania w ramach realizowanego tematu  z zadaniem zwiększenia skuteczności zapamiętywania przekazywanych wiadomości.

 

Zobacz także inne zajęcia

 

Podaruj 1% dla naszych dzieci

Zegarek

Ulti Clocks content

Pogodynka

Logowanie


Wyszukiwarka

Multimedia

Statystyki

Ilość odwiedzin strony : 749584

Kto jest online

Jest 6 gości na stronie

Pomocna Dłoń